Testowanie świeżości jajka

Kuchnia to nie tylko celebracja posiłków i wykwintne potrawy, ale również ciężka praca i wiele niepowodzeń zanim osiągniemy status „mistrza”. Dlatego właśnie powstał ten wątek, by odświeżyć sobie stare i znane kuchenne triki oraz poznać czasami tak banalne ale jednak nieznane sztuczki 🙂 Te proste kuchenne triki, pomogą nam w codziennych czynnościach, są odpowiedzią dlaczego wcześniej nam nie wychodziło 🙂

Jako pierwszą kuchenną ciekawostkę polecam przetestowanie świeżości jajka 🙂

Testowanie świeżości jajka

Zdarzyło Ci się kiedyś zepsuć całe danie tylko dlatego, że jedno z użytych jajek było zepsute? Na pewno, ale nie jesteś jedyną osobą bo ja takie sytuacje miewałam dość często. Ale poczytałam trochę w necie i w końcu coś z tym zrobiłam 🙂 Teraz jeśli nie mam pewności co do tego, czy jajka są świeże, istnieje bardzo prosty sposób, żeby to sprawdzić. Wystarczy zanurzyć jajko w szklance z wodą. To, czy się wynurzy (i ewentualnie w jakim stopniu) jest sprawdzonym wskaźnikiem jego świeżości.

Jak to działa? Na skorupce jajka znajdują się malutkie pory, przez które z czasem dostaje się do niego powietrze. Im starsze jajko, tym więcej powietrza przedostanie się do środka sprawiając, że z czasem jajko będzie coraz lżejsze. Poskutkuje to tym, że nieświeże jajko będzie wypływać po zanurzeniu w wodzie. Jeśli jajko unosi się w wodzie, wyrzuć je!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *